ترفند برای افزایش سرعت اینترنت ادامه در ادامه ی مطلب

انتخاب کرده گزینه Turn off automatic updating را برگزینید. با کلیک بر روى دکمه OK پنجره فوق بسته شده و تغییرات بر روى ویندوز اعمال خواهد شد. نگران نباشید با حذف آپدیت اتوماتیک چیز زیادى را از دست نخواهید داد، هر وقت که مایل باشید مى توانید این عمل را به صورت دستى نیز انجام دهید.

می‌دونم! شما هم مثل من از سرعت پائین اینترنت در ایران ناراضی هستید. ما نمی‌توانیم سرعت اینترنت را بالاتر ببریم(به علت محدودیت‌های فنی کشور) اما می‌توانیم از امکانات موجود حداکثر بهره را ببریم. پیشنهاد می‌کنم هر 2 عمل زیر را انجام دهید.


استفاده از حداکثر پهنای باند:
در ویندوز
XP درحالت پیش فرض Packet Scheduler سیستم را به 20 درصد از پهنای باند یک اتصال به اینترنت محدود می کند. یعنی اگر شما این تنظیمات را تغییر ندهید قادرید از 20 درصد پهنای باند اتصال تان به اینترنت بهره ببرید. برای این که بتوانید از 100 درصد پهنای باندتان استفاده کنید مراحل زیر را انجام دهید:
1.
Run را از منوی Start اجرا کنید.
2. در
Run عبارت gpedit.msc را تایپ کرده و OK را کلیک کنید.
3. منتظر بمانید تا
Group Policy اجرا شود.
4. در بخش
Local Comuter Policy و در زیر Computer Configuration گزینه Administrative Templates را
گسترش دهید. (این کار با کلیک بر روی علامت + کار آن انجام دهید)
5. در لیست باز شده گزینه
Networkرا نیز گسترش دهید.
6. حال در این لیست
Qos Packet Scheduler را انتخاب کنید.
7. به گزینه هایی که در سمت راست ظاهر می شوند دقت کنید.
8. بر روی
Limit reseivable bandwidth کلیک راست کرده و Properties را کلیک کنید.
9. پس از اینکه پنجره ی
Limit reservable bandwidth Properties باز شد در برگه Setting و در زیر Limit reservable bandwidth گزینه Enabled را انتخاب کنید.
10. مشاهده می کنید که با انتخاب آن در روبروی
Bandwidth Limit مقدار پیش فرض آن یعنی 20 درصد به نمایش در می آید.
11. به جای عدد 20 مقدار 0 را تایپ کرده و
OK را کلیک کنید.
12. حال به
Connectionی که به وسیله ی آن به اینترنت وصل می شوید رفته و بر روی دکمه ی Properties کلیک کنید.
13. به برگه
Networking بروید و دقت کنید که Packet Scheduler فعال باشد (تیک کنار آن مشاهده شود).
14. این پنجره را
OK کنید.
15. کامپیوتر خود را
Restartکنید.

__________________________

آریانا(رضا)دوست شماستقلبقلبقلب

بازم یک ترفند دیگه براتون گذاشتم که کار سازه لبخند  لبخند  لبخند

افزایش سرعت اینترنت بدون نیازبه نرم افزارچشمک چشمک چشمک

سرعت اینترنتت تا ده برابر افزایش پیدا می کند . اگر مراحل را انجام دادید و در ابتدا تغییری احساس نکردید آن را پاک نکنید چون در جایی که شما فکرش را نمی کنید به کمک تان می آید بدون اینکه شما بفهمید.

ابتدا به Start برید و تو Run تایپ کنید Regedit و Enter بزنید.

حال به دنبال این عبارت بگردید:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Internet Settings]

سپس در سمت راست پنجره به دنبال این عبارات بگردید:

MaxConnectionsPerServer -1

MaxConnectionPerl_OServer -2

ممکن است این دو عبارت را مثل من نداشته باشید پس روی صفحه سمت راست ، کلیک راست کنید و از قسمت [New]، روی [DWORD] کلیک کنید.

سپس عبارت شماره 1 را بنویسید . برای عبارت شماره 2 هم همین مراحل را انجام بدید. حالا روی عبارتهای ساخته شده دو بار کلیک کنید و در قسمت [Value data] برای گزینه اول عدد 8 و برای گزینه دوم حرف a را وارد کنید و سیستم را Restart کنید.

توجه: در هنگام نوشتن به حروف بزرگ دقت کنید. یا میتونید از چیزی که من نوشتم کپی و در رجیستری Paste کنید.چند نکته برای افزایش سرعت در اینترنت

برای بالا بردن سرعت کار با اینترنت روشهای بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام نیز با توجه به نوع خطوط تماس فرق میکنند. نرم افزارهای زیادی نیز برای این کار تهیه شده اند که بینشان خوب و بد بسیار است. اما با یک روش ساده میتوان بدون استفاده از نرم افزار خاصی به بالاترین توان موجود در خطوط اینترنت دست پیدا کرد.

در این روش ما با تغییر در MTU یا همان Maximum Transmission Unit این کار را انجام میدهیم. کار این قسمت تنظیم سرعت دریافت و ارسال Packet ها یا همان بسته های اطلاعاتی است که در هنگام کار با اینترنت کامپیوتر ما آنها را ارسال یا دریافت می کند. در واقع می توان این گونه تصور کرد که سرعت اینترنت ما تحت کنترل MTU است.قبل از اینکه هر گونه تغییری در این قسمت انجام دهید به موارد زیر با دقت توجه کنید و سعی کنید خودتان و سیستم تان را با شرایط زیر هماهنگ کنید و یک حالت را برای خود در نظر بگیرید :

اول اینکه دقیقا نوع خطوط تماس را مشخص کنید. Dialup یا DSL یا ADSL یا T1 یا ...

دوم اینکه سعی کنید خودتان را بشناسید. آیا فردی هستید که فقط در حال استفاده عادی از اینترنت هستید یعنی فقط ایمیل چک میکنید و از سایتها بازدید میکنید و ... و یا فردی هستید که همواره در حال دانلود نرم افزار و موزیک و ... هستید و یا شاید هم فردی باشید که در حد میانگین هر دو مورد را انجام میدهید.

در نظر گرفتن موارد بالا برای تنظیم MTU بسیار مهم است و در نهایت در بهبود سرعت اینترنت شما بسیار موثر اند. مقدار MTU میزان حمل و نقل اطلاعات در اینترنت را تنظیم میکند.تصمیم اینکه شما از کدام حالت میخواهید استفاده کنید به عهده خودتان است و بسته به شرایطی که دارید. ابتدا از طریق Run وارد قسمت Regedit شوید و کلید زیر را بیابید :HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters\Interfaces\ID


سپس در صفحه سمت چپ یک مقدار DWORD با نام MTU ساخته ( اگر وجود ندارد ) و به آن یک مقدار دلخواه بین 68 تا 1500 دهید ( بسته به شرایط و مواردی که گفته شد ). اگر کاربری هستید که شرایط میانگین در کار با اینترنت دارید بهتر است به این مقدار عدد 1500 را اختصاص دهید.

توجه : مقادیر بالاتر از 1500 باید با توجه به نوع شبکه شما تنطیم شوند. بنابراین بی دلیل به آن مقدار بالاتر از 1500 ندهید چون تاثیری در روال کاری شما نخواهد داشت.

 

نظر نظر نظر... نیشخندهورا

/ 1 نظر / 38 بازدید