اعراب به ما آموختند بجای خوراک بگوییم غذا؟

"آخر شاهنامه خوش است" ضرب المثلی کاملا فارسی و ایرانی است و به عنوان کنایه به کار میرود (درک این موضوع تنها نیاز به سواد ادبیات فارسی کوچکی دارد!). اعراب هیچ ربطی به این ضرب المثل ندارند.

محمدحسین ابراهیمی از فعالان سایبری اصولگرا در صفحه فیس بوکش نوشت: اخیرا متنی با مضمون زیر با سرعت برق و باد از طریق ایمیل و اس ام اس فیسبو...ک و گوگل پلاس و .. داره منتشر میشه

اعراب به ما آموختند بجای خوراک بگوییم غذا، که خود به ادرار شتر میگویند، اعراب به ما آموختند برای شمارش خودمان بجای تن از نفر که برای حیوانات استفاده میکنند بکار ببریم، اعراب به ما آموختند بجای واق واق سگ بگوییم پارس که نام اولیه سرزمینمان است، اعراب به ما آموختند بگوییم شاهنامه آخرش خوش است چ...ون آخر شاهنامه ایرانیان از اعراب شکست میخورند

جهت تنویر افکار عمومی! عرض شود که:

1- اگر به فرهنگ لغت (دیکشنری) عربی - فارسی مراجعه کنید، مقابل کلمه ی غذاء نوشته شده: خوارک - خوردنی - غذا - خوردنی و آشامیدنی ، جمع اغذیه (خبری از شتر و ادرارش نیست)

2- مجددا اگر به فرهنگ لغت عربی - فارسی مراجعه کنید، مقابل کلمه ی نفر نوشته شده: مردم - مردمیان - گروه 3 تا 10 نفره از مردان - نفر - شخص (خبری از حیوان نیست)

3- اعراب حرف پ ندارند و به جای آن متناسب با کلمه از حروف ب یا ف استفاده میکنند. در مورد کلمه ی پارس هم تمام مستندات و کتابها و متون گواه این هستند که اعراب به پارس، فارس می گویند. چطور امکان داره به واق واق سگ بگویند پارس در حالی که اصلا حرف پ رو در زبان خود ندارند و به پارس، فارس می گویند؟

4- اعراب به هیچ عنوان ضرب المثلی در مورد شاهنامه ندارند، در غیر اینصورت حتما نویسنده ی اصلی متن، ضرب المثل عربی را به عنوان شاهد حرف خود ذکر می‌کرد. "آخر شاهنامه خوش است" ضرب المثلی کاملا فارسی و ایرانی است و به عنوان کنایه به کار میرود (درک این موضوع تنها نیاز به سواد ادبیات فارسی کوچکی دارد!). اعراب هیچ ربطی به این ضرب المثل ندارند.

برخی دوستان بعد از خواندن دروغ های آقای نویسنده، انواع و اقسام توهین ها را به اعراب کردند و ایرانیان قدیم را به بی ریشه بودن و ساده بودن متهم کردند. دوستان نیازی به توهین و اتهام نیست. ایرانیان قدیم به هیچ وجه بی ریشه و ساده نبودند. این ما هستیم، ایرانیان این عصر که بیش از حد ساده هستیم و عادت کردیم هر دروغی را باور کنیم. نویسنده ی اصلیِ متن از روی غرض ورزی و کینه، خزعبلاتی را بدون مدرک و سند نوشته و مردم ساده دل ما باور کرده و منتشر میکنن. لطفا کمی عمیق تر به مسائل نگاه کنید!

منبع:http://alef.ir

/ 2 نظر / 27 بازدید
فرید

سلام، خوبی تراوین پر طرفدارترین بازی آنلاین دوباره زنده شد. بازی تراوین بزرگترین و پر طرفدارترین بازی آنلاین در ایران مجددا راه اندازی شد. سرور های جدید مجهز به بازی تراوین نسخه 4 می باشند و به تازگی راه اندازی شده اند جهت آغاز بازی و شروع فتوحات جدید هم اکنون بازی را آغاز نمایید.(به آدرس جدید سایت دقت نمایید) http://ts1.traviand.ir هم اکنون می توانید بازی تراوین نسخه 4 را آنلاین و رایگان بازی کنید در صورتی که با این بازی آشنایی ندارید راهنمای بازی را از اینجا بخوانید: http://t4answers.traviand.ir آدرس جدید www.traviand.ir را به خاطر بسپارید. 1373068441

محمود

چه فرقی می کنه؟